horecAIndex Amsterdam

Observatorium · Amsterdam · Terrassen

De terrassen van Amsterdam, in cijfers

Amsterdam telt 1.998 door de gemeente vergunde terrassen — 51% van zijn 3.914 horecazaken (register tot 5 sep 2026). Van de restaurants in het gebied die al een pagina hebben, hebben er 1.611 een gecontroleerd terras, samen 43.862 m² vergund. Bij zaken met een terras noemen negatieve reviews het vaakst wachttijden (2.920 vermeldingen op 18.597 negatieve reviews). Reviewgegevens tot 5 aug 2026.

1.998
vergunde terrassen in het gebied
gemeentelijk register · 5 sep 2026
51%
van de horecazaken heeft een terras
van 3.914 open zaken
1.611
restaurants met gecontroleerd terras
43.862 m² vergund in totaal
0
met een jaarvergunning
de rest, seizoensgebonden

Waar reviews over klagen bij terraszaken

Aggregaatpatroon voor Amsterdam: op 18.597 negatieve reviews (3★ of minder, met tekst) van de 1.583 terraszaken waarvan we de reviews analyseerden. Geen zaak aangewezen: het patroon is van het gebied.

Wat er genoemd wordtNegatieve reviews die het noemen
wachttijden2.920 (15,7%)
prijs en afrekenen1.756 (9,4%)
de bejegening1.692 (9,1%)
koud eten1.002 (5,4%)
netheid538 (2,9%)
reserveringen435 (2,3%)

De gecontroleerde terrassen van het gebied, restaurant voor restaurant, met hun vergunning en oppervlakte, staan op restaurants met terras in Amsterdam.

Veelgestelde vragen

Hoeveel terrassen zijn er in Amsterdam?

1.998 door de gemeente vergunde terrassen, 51% van de 3.914 horecazaken in het gebied (register tot 5 sep 2026).

Waar wordt bij terraszaken in Amsterdam het meest over geklaagd?

Op 18.597 negatieve reviews van de 1.583 terraszaken waarvan we de reviews analyseerden: wachttijden (2.920), prijs en afrekenen (1.756), de bejegening (1.692). Het is een gebiedspatroon: we wijzen geen afzonderlijke zaken aan.

Wat betekent «gecontroleerd terras»?

Dat de gegevens van het restaurant overeenkomen met het terrassenregister van de gemeente. In Amsterdam zijn dat 1.611 restaurants, waarvan 0 met een jaarvergunning, samen goed voor 43.862 vergunde m².

Waar komen deze gegevens vandaan?

Uit Google-klantreviews, geaggregeerd (gegevens tot 5 aug 2026), en uit het officiële register waar de pagina dat vermeldt. We publiceren geen reviews opnieuw: we tellen, delen in en middelen. Maandelijks bijgewerkt.

Verder kijken

Bron: Google-klantreviews, geaggregeerd en het gemeentelijk terrassenregister · gegevens tot 5 aug 2026 · maandelijks bijgewerkt.